Покрівельний ґрунт — невід’ємна складова у вирощуванні печериць. Саме в ньому формується плодове тіло. Складається такий ґрунт з торфу та наноситься на компост при повному розростанні грибниці. Сам гриб формується в покрівельному ґрунті. Цей процес також називається гобтіровка — покриття компосту покрівельним матеріалом з метою запобігання його пересихання і підтримання в ньому постійної вологи та температури.
Покрівельний грунт відіграє роль водного буфера (швидко поглинає і повільно віддає воду), також містить особливі бактерії, корисні для росту плодових тіл. Також інша властивість покрівельного грунту — це його структура, яка дає міцелію можливість проростати через покрівельну суміш. Структура поверхні значною мірою впливає на утворення і розвиток зачатків плодових тіл.
Розхід покрівельного грунту в середньому 40-50 л на 1 м кв. Норма поливу від 1 до 4 л на м. кв. (в залежності від складу покрівельного матеріалу). Необхідно зазначити, що часто структура грибниці в покрівельному ґрунті порушується. Це пов’язано з поливом або нерівномірним проростанням міцелію. Щоб відновити правильну структуру, роблять рихлення. Після закінчення злегка втрамбовують торф та при необхідності поливають. Цей процес виконують до моменту появи плодових тіл. Протягом 5-10 днів після нанесення покрівельного грунту, Ви будете спостерігати побіління покрівельного матеріалу та формування плодових тіл.
Період росту плодових тіл до першого врожаю, як правило триває 2-3 тижні з моменту нанесення покрівельного матеріалу.